رسول اکرم، حضرت محمد مصطفی(ص):

مهدى امت من کسى است که هنگام پر شدن زمین از بیداد و ظلم، آن را پر از قسط و عدل خواهد کرد.

کتاب سلیم بن قیس ص910 - کمال الدین و تمام نعمه ص258

در یک شهربازی پسرکی سیاهپوست به مرد بادکنک فروشی نگاه می کرد ؛ بادکنک فروش برای جلب توجه یک بادکنک قرمز را رها کرد تا در آسمان اوج بگیرد و بدین وسیله جمعیتی از کودکان را که برای خرید بادکنک به والدینشان اصرار می کردند را جذب خود کرد. سپس یک بادکنک آبی و همینطور یک بادکنک زرد و بعد از آن یک بادکنک سفید را به تناوب و با فاصله رها کرد. بادکنک ها سبکبال به آسمان رفتند و اوج گرفتند و ناپدید شدندپسرک سیاهپوست هنوز به تماشا ایستاده بود و به یک بادکنک سیاه خیره شده بود تا اینکه پس از لحظاتی به بادکنک فروش نزدیک شد و با تردید پرسید : ببخشید آقا اگر بادکنک سیاه را هم رها می کردید بالا می رفت ؟
مرد بادکنک فروش لبخندی به روی پسرک زد و نخی را که بادکنک سیاه را نگه داشته بود برید و بادکنک به طرف بالا اوج گرفت و پس از لحظاتی گفت :
پسرم آن چیزی که سبب اوج گرفتن بادکنک می شود رنگ آن نیست بلکه چیزی است که در درون خود بادکنک قرار دارد

چیزی که باعث رشد آدمها میشود رنگ و ظاهر آنها نیست ! رنگ ها و تفاوت ها ، مهم نیستند ؛ مهم درون انسان هاست !

 

کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی(ع):

کسى که در دلش هوایى جز خشنودى خدا خطور نکند، من ضمانت مى ‏کنم که خداوند دعایش را مستجاب کند.

کافى(ط-الاسلامیه) ج2، ص62، ح 11

این پسربچه خردسال به نام «مایک ویلسون» که یکی از طرفداران پر و پا قرص مرد عنکبوتی است از یک سال پیش به دلیل داشتن تومور بزرگی در سرش تحت درمان قرار دارد. با توجه به بدخیم بودن این تومور، پزشکان طول عمر مفید این بیمار کوچولو را حداکثر یک سال عنوان کرده‌اند و در میان تأسف و تأثر خانواده‌اش مدعی شده‌اند این کودک شاید حتی تولد شش سالگی‌اش را نیز نبیند. همین تشخیص سبب شد خانواده این بیمار کوچولو به فکر برآورده کردن آرزوی فرزند خردسالشان برآیند.
با این تفکر، پدر در روز جشن تولد پنج سالگی پسرش لباس مرد عنکبوتی را پوشید و در حالی که پسر خردسال با سختی و کمک مادرش به حیاط برده شده بود با پرشی از سقف طبقه اول به حیاط، درست مثل عنکبوتی مقابل پسر کوچولو قرار گرفت و با هیجان فراوان او را به بازی وادار کرد.

 


امام حسین، سید الشهدا (ع):

اى مردم در خوبى‏ها با یکدیگر رقابت کنید و در بهره گرفتن از فرصت‏ها شتاب نمایید و کار نیکى را که در انجامش شتاب نکرده‏اید، به حساب نیاورید.

(بحارالأنوار، ج 75، ص 121)

 

یک مرد استرالیایی به مدت 50 سال است که در صخره ای زندگی می کند که افراد زیادی برای خودکشی به آنجا می روند. او در این مدت نزدیک به 160 نفر را با صحبت کردن با آنها و دعوت کردنشان برای خوردن چای از نیتشان منصرف کرده است.

 

امام علی بن موسی الرضا (ع):

هر کس لباس بپوشد تا مباهات و جلوه گری کند خدا رحمتش را از او باز می دارد .

 

آقای رشید نکاز مسلمانی فرانسوی و الجزایری الاصل بوده و هم اکنون یکی از سرمایه داران بزرگ فرانسه به شمار می رود، هنگامی که مجلس فرانسه قانون جریمه کردن زنان محجب(نقاب دار) را تصویب کرد، ایشان اعلام نمود: خواهران مسلمانم حجابشان را بپوشند و نگران جریمه نباشند چون من جریمه تمام آنان را پرداخت می کنم.
او در اولین اقدام خود یک میلیون یورو را در حسابی مخصوص این قانون مغرضانه قرار داد و این حساب را به تمام مراجع مربوطه جهت پرداخت جرایم حجاب معرفی نمود.تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۳٠ | ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ | نويسنده : محمدرضا | نظرات ()
  • اس ام اس دون
  • پي سي سون