سلام.

ولادت خانم فاطمه الزهرا(س) و به محضر اقا مهدی صاحب الامر و الزمان(ع) و همه عاشقان تبریک می گم.

«مادر یعنی نگین خلقت، اوج نعمت، سنبلی از عشق»

روز یاداوری این  نعمت بی شمار و به همه شما بزرگواران تبریک می گم و خدا رو به خاطر همه ی نعمت هاش شکر می کنم.

«خدایا بی اندازه شکرت و بیش از پیش کمکمون کن تا قدرت تشکر از نعمت هاتون و همیشه و در همه حال داشته باشیم»

-----------------------------------------------------------------------------------------------

لوئى پاستور، شیمیدان معروف فرانسوى و صاحب کشف‏هاى مهم علمى، هنگامى که بر اثر نظریه‏هاى بدیع خود به اوج افتخار جهانى نائل شد، دولت فرانسه در صدد برآمد خانه‏اى را که محل تولد او بود به موزه تبدیل کند.

پاستور در آن مراسم ضمن یک سخنرانى که در خانه محقرشان ایراد کرد از مادر فداکارش کمال سپاس و حق‏شناسى را بجاى آورد. او با صدائى که از فرط تأثر مى‏لرزید چنین گفت: اى مادر عزیز! اى گمشده دلبند، که سالیانى دراز در این خانه با من به سر بردى، توئى که اکنون همه چیز را مدیون تو مى‏بینم. مادر شجاع و دلدارم! تمام حسن فداکارى و شور و هیجانى که در راه عظمت علم و بزرگى میهنم به کار بسته‏ام و از این پس نیز به کار خواهم بست، تو به من آموخته‏اى و در وجودم رسوخ داده‏اى. کار مشقت بارى که تو در خانه و درکارگاه کوچکمان پیش گرفته بودى، به من درس صبر و حوصله در تحقیقات علمى آینده‏ام داد. از آن گاه که با وجود فقر و مسکنت مرا به مکتب فرستادى، عشق به میهن و خدمت به بشر را در شب و روز به من آموختى. اکنون از تو اجازه مى‏خواهم، تمام سرافرازى که میهنم در جشن امروز به من اعطاء مى‏کند به پیشگاه عظمتت تقدیم کنم. همین قدر بدان که فرزندت امروز که در میان امواج افتخار و سربلندى غوطه ور است، بازهم خود را بدون تو، اى مادر عزیز، در این جهان بزرگ تنها و بى‏پناه مى‏بیند! (مادر، ص 239.)

سخن آلبرت انیشتن خطاب به معلم و دانش آموز:

بزرگترین هنر معلم، برانگیختن روح فعالیت در جهان به خاطر ابداع علم و تحصیل علوم است.

فرزندان عزیزم، به خاطر داشته باشید که هر چه در مدارس خود یاد می گیرید نتیجه ی کار نسل های بی شماری است، که در اثر کوشش آرزومندانه ی همه مردم جهان به ثمر رسیده، و سپرده ای است دست شما؛ از آن استفاده ببرید و به آن بیافزایید تا روزی که آن را، با کمال امانت و وفاداری به فرزندانتان بسپارید.

ما موجودات فانی، از مواد ابدی و پایدار آفرینش، علی رغم عمر کوتاه خودمان، ارزش هایی می آفرینیم که می توانند عمر جاوید داشته باشند.تاريخ : ۱۳٩٢/٢/۱۱ | ٢:۳٩ ‎ق.ظ | نويسنده : محمدرضا | نظرات ()
  • اس ام اس دون
  • پي سي سون