«الّلهم صل علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم»

قبل از اینکه این متن زیبا و پر تامل و بخونین تا یادم نرفته خواستم به همتون تبریک بگم روز دانشجو رو، چون همه در هر لحظه در حال یادگیری هستیم.

موفق باشینچشمک

__________________________________________________________________________________________

-برداشت 1 : تمام عمر از انسان شدن گفتیم... از تصفیه درون ... از تزکیه نفس... از سعادت ... از پاک سازی آلودگی های روح مان... روح مظلوم مان... از شناختن راه گفتیم ... از تعالی ... از درست قدم برداشتن ... از فهمیدن... از درک کردن  هستی... از اندیشیدن ... سالها خانه هامان را تمیز کردیم ... مگر خاشاکی روی فرش یا گردی روی میز باقی بماند... سالها همه جا را آلوده کردیم مگر خانه مان ،مگر اتومبیل مان آلوده و کثیف نباشد ...سالها زباله های گندیده مان را در هر جایی ،طبیعت  ،کوچه ،خیابان رها کردیم مگر خانه مان، اتومبیل مان نگندد.

-برداشت 2: در خیابانم ...در هیاهوی بوق و اگزوز و بنزین... در گرمای نفس بر ظهر تابستان ... در تشنگی آسفالت های کف خیابان،پشت اتومبیلی حرکت میکنم ...از اتومبیل مقابل دستی بیرون می آید و ظرف  پلاستیکی نوشابه ای را به بیرون آورده و رها میکند.........

-برداشت 3: می اندیشم اینهمه سال فقط لاف  زده ایم ..هرچه گفته ایم باد هوا بوده ... یاوه بافته ایم ... آخر مگر نه اینست که هنوز دست پس مانده های خوراکمان مانده ایم ...مگر نه اینست که هر جا میرویم،هر کار  میکنیم کلی زباله روی دستمان باد میکند. پس با دروغ هایمان ،ریاکاری ،حسد و مکر و فریبمان چه کار میتوانیم بکنیم؟ با خیانت و دنیاگری و دو رویی و سیاست بازی و شیطان صفتی هایمان چه کار بکنیم؟ زباله های زندگی مان را از  پنجره اتومبیل به بیرون پرتاب کردیم... با  زباله های درونمان چه کنیم؟ ؟؟؟

   بقلم: (آ.ج) خاموش

---------------------------------------------------------------------------

نظر محمدرضا:
وقتی حرف از فرهنگ می شه همه باد تو دماغشون میندازن و با دبدبه و کبکبه میگه ما حداقل 4000 سال قدمت فرهنگمونه ما الیم و بلیم ووو ولی پای عمل که می رسه یه لیوان یه بار مصرف، یه قوطی نوشابه، حتی یه ادامس جویده شده همه ی ادعاهایمان را زیر سوال می بره  و به قول شما از زباله یمان راحت شدیم با پرت کردن به درون خیابان ولی با درونمان چه کنیم با کینه ها و حسدها و... چه کنیم.!!
خدا کنه اول خودمون عمل کنیم و این جمله و تک تکمون  مرور کنیم که: ما مسول تغییر جهان نیستیم ولی مسول تغیر خودمان چرا.!!
تشکر بخاطر دلنوشته ی دلنشینتونلبخند

منبع: وبلاگ " هنرِ خاموش "

---------------------------------------------------------------------------تاريخ : ۱۳٩۱/٩/۱٧ | ٢:٠۱ ‎ق.ظ | نويسنده : محمدرضا | نظرات ()
  • اس ام اس دون
  • پي سي سون