خواست او...

درویشی می گفت: تمام عالم به میل من رفتار میکند، فلک به خواست من میگردد، باران بدون اراده من نمیبارد!...
پرسیدند: چطور ممکن است؟!
پاسخ داد: میل خود را در میل او قربانی کرده ام؛ خواست من، خواست خداست..!
تمام غصه های عالم برای اینست که اتفاقاتی می افتد که باب میل ما نیست، اگر میل و خواسته ات را در میل و اراده خداوند قربانی کنی دیگر چیزی برخلاف خواست تو اتفاق نمی افتد و بهشت رضوان همینجاست.!

"رضاً لقضاک وتسلیماً لامرک"استاد الهی قمشه ای

سیّد قدّس سرّه به نقل از امام رضا علیه السّلام، از پدران پاکش، سخنرانى طولانى و ارزنده امیر المؤمنین، علی علیه السّلام در روز غدیر را روایت کرده است که آخر آن چنین است:

«... به یکدیگر سلام کرده، دست داده و نعمت این روز را تبریک بگویید. این مطالب را حاضرین به غایبین اطلاع دهند. باید افراد بی ‏نیاز به یارى نیازمندان شتافته و توانگران به افراد ضعیف کمک کنند. رسول خدا صلّى اللّه علیه و آله و سلّم این مطالب را به من دستور داده بود».

(ترجمه ‏المراقبات ص :  488)

امام هادی علیه السلام :

به راستی مکانهایی برای خداوند متعال وجود دارد که دوست دارد در آنها به درگاهش دعا کنند تا به مرحله اجابت برسد و حائر حسین (ع) یکی از آن مکانهاست.

(تحف العقول ، ص 482)

/ 7 نظر / 28 بازدید
انتشارات چاپ کتاب

سلام بر شما وب زيبايي داشتيد درود بر شما راستش من يک نويسنده هستم اومدم اينجا بهتون بگم هر مطلبي داريد ميتونيد به راحتي با هزينه ي کم به کتاب تبديلش کنيد ديگه لازم نيست چند ميليون بابت چاپ کتاب هزينه کنيد ما روشي رو انتخاب کرديم که به راحتي ميتونيد هر نوشته اي که داريد اعم از اشعارتون، دلنوشته، رمان،کتابهاي علمي و حتي مطالب وبتون رو با هزينه ي زير يک ميليون تومان به کتاب تبديل کنيد حتي ميتونيد پايان نامتونو براي رزومه دکتري به کتاب تبديل کنيد در ضمن اگر براي اکسپت مقالتون در ژورنالهاي خارجي مشکلي داشتيد ميتونم کمکتون کنم نکته اخرم اينکه خوشحال ميشم به وبلاگ شخصي بنده سري بزنيد www.h131v.blogfa.com از راه هاي زير ميتونيد با ما ارتباط برقرار کنيد ايميل: hoseinvash@yahoo.com hoseinvash@gmail.com شماره تماس: 09183775334 ارادتمند شما حسين وش

دنیا

سلام وبلاگت قشنگه مرسی

سرداران فاطمی

رضاً لقضاک وتسلیماً لامرک" کاش خیرخواهی های خدا را درک کنیم سلام ونور..

علی

سلام بسیار زیبا و آموزنده بود آفرین تو مصداق رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود هستی

غریب آشنا

سلام داداشم عیدت مبارک بدو بیا عیدیتو بگیر تا تموم نشده! [قلب][گل][گل][گل]