بیسکوییت برشته (Biscuit roasting)

سلام.

ولادت مولی الموحدین، امیر المومنین، مولود کعبه، شهید محراب، حضرت علی بن ابی طالب(ع) و به محضر فرزند بزرگوارشون اقا مهدی صاحب الامر و الزمان(ع) و همه ی مردان روزگار تبریک می گم.

سالروز ازادسازی خرمشهر وهم به همه ی هم وطن های غیورم تبریک می گم.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

زمانی که بچه بودم،مادرم علاقه داشت گهگاهی غذای ساده ای را برای شب آماده کند. یک شب را خوب یادم مانده، که مادرم پس از گذراندن یک روز سخت و طولانی در سر کار، شام ساده ای مانند صبحانه تهیه کرده بود. آن شب پس از زمان زیادی، مادرم بشقاب شام را با تخم مرغ، سوسیس و بیسکویت های بسیار سوخته، جلوی پدرم گذاشت.  منتظر شدم ببینم  آیا پدرم هم متوجه سوختگی بیسکویت ها شده است!
در آن وقت، همه ی کاری که پدرم انجام داد این بود که دستش را به طرف بیسکویت ها دراز کرد، لبخندی به مادرم زد و از من پرسید که روزم در مدرسه چطور بود. خاطرم نیست که آن شب چه جوابی  دادم، اما یادم هست که او را تماشا میکردم که داشت کره و ژله روی آن بیسکویت های سوخته می مالید و لقمه لقمه آنها را می خورد.

یادم هست آن شب وقتی از سر میز غذا بلند شدم، شنیدم مادرم بابت سوختگی بیسکویت ها از پدرم عذرخواهی می کرد و هرگز جواب پدرم را فراموش نخواهم کرد که گفت: اوه عزیزم، من بیسکویت های برشته خیلی دوست دارم.

همان شب، کمی بعد که رفتم پدرم را برای شب بخیر ببوسم، از او پرسیدم که آیا واقعاً دوست داشت که بیسکویت هاش سوخته باشند؟
او مرا در آغوش کشید وگفت: مادرت امروز روز سختی را در سرکار گذرانده و خیلی خسته است. بعلاوه، بیسکویت کمی سوخته هرگز کسی را نمی کشد و نمی ارزد که زمانهای خوب کنار هم بودنمان را بخاطر یک چنین چیزهای ناچیزی به هم بزنیم!

زندگی مملو از چیزهای ناقص و انسان هایی است که پر از کم و کاستی هستند . خودم هم مثل بقیه در بعضی موارد، بهترین نیستم، مثلاً مانند خیلی از مردم، روزهای تولد و سالگردها را فراموش می کنم.

اما در طول این سالها فهمیده ام که یکی از مهمترین راه حل ها برای ایجاد روابط سالم، مداوم و پایدار: درک و پذیرش عیب های همدیگر و شاد بودن از داشتن تفاوت با دیگران است و امروز دعای من برای تو این است که یاد بگیری که قسمت های خوب، بد، و ناخوشایند زندگی خود را بپذیری و با انسان ها رابطه ای داشته باشی که در آن، چیزهای کوچک مثل بیسکویت سوخته موجب قهر و دلخوری نخواهد شد.
این موضوع را می توان به هر رابطه ای تعمیم داد. در واقع، تفاهم اساس هر رابطه ای است؛ هر رابطه ای با همسر، والدین، فرزند، برادر،خواهر و یا دوستی!

کلید دستیابی به شادی خود را در جیب کسی دیگر نگذارید، آن را پیش خودتان نگهدارید.

بنابراین، اگه میشه یک بیسکویت بهم بدهید، و آری، حتی از نوع سوخته.!

«...ای فرزند جانم! در انچه میان تو و دیگران است، خودت را میزان قرار بده! انچه برای خودت دوست می داری، برای دیگران هم دوست بدار. و انچه برای خودت بد می شماری، برای دیگران هم بد بشمار! و ستم مکن! همچنانکه دوست نداری بر تو ستم شود، و خوبی کن! همچنانکه دوستداری با توخوبی کنند. و انچه برای دیگران زشت می انگاری، برای خودت هم زشت بدان. و از مردم بگذر، آنسان که دوست داری از تو بگذرند...»

«از وصایای امیرالمومنین علی(ع) بر امام حسن مجتبی(ع)»

/ 8 نظر / 26 بازدید
مامان صالح

سلام وبلاگتون خیلی قشنگ و با حاله مطلبهاشم خیلی آموزنده است. من امروز از طریق وبلاگ غریب آشنا باهاتون آشنا شدم .شما هم به وبلاگ پسر من با عنوان صالح جون سری بزنید و نظر بگذارید.ممنون[گل]

علیرضا

با سلام و تشکر بابت نوشته ی خوبتون، میلاد مولای متقیان، حضرت امیر المومونین، علی (ع) رو حضورتون تبریک عرض می کنم [لبخند]

محمدعلی

سلام ممنون بابت داستانک های خوبی که میزاری... روز میلاد مولا مبارک

رز سرخ

سلام ممنونم كه خبرم كردي ببخش كه دير اومدم خيلي داستان جالب و اموزنده اي بود كاش همه مردها اينطور رفتار مي كردن

الهام

داستان خیلی قشنگی بود...من معمولا اینجور داستان ها رو شنیدم اما این یکی واسم جدید بود.فضا سازی قشنگی هم داشت

غریب آشنا

بسیار زیبا و آموزنده بود ممنون و متشکر[گل][گل][گل]

سمیرا

وبلاگ زیبایی داری ممنون از حضورت[گل]